Dlaczego polecamy My First Phonics Reading Library?

My First Phonics Reading Library obok zielonej blblioteczki My First Reading Library jest największym hitem naszej księgarni. Zakładając tę księgarnię, kierowałam się zasadą, że jeżeli rodzice inwestują w książki anglojęzyczne, to moim obowiązkiem jest polecanie tylko wartościowych pozycji, do których jestem w 100% przekonana. Angielskie książki są drogie, kurs funta cały czas idzie w górę, dlatego nie ma sensu marnować pieniędzy, zamawiając niesprawdzone pozycje. Mój sposób jest taki, że najpierw zamawiam pakiet próbny z pojedynczymi egzemplarzami i dopiero po zapoznaniu się z ich zawartością, decyduję, które z nich wprowadzę do sklepu, a z których zrezygnuję. Ta metoda okazała się niezwykle skuteczna, jako że średnio na 500 wysłanych paczek mamy tylko 1 zwrot. Książki dobieram pod względem zawartości merytorycznej jak i staranności wydania. Oczywiście też uwielbiam promocję, więc chcę, by było ich jak najwięcej!

Jeżeli chcecie otoczyć swoje dzieci angielskim w domu, to ta biblioteczka jest dla rodziców największym ułatwieniem. Oszczędzi Wasz czas i stres.

Każda z 20 książek zawiera specjalny kod kreskowy. Często pytacie: O co chodzi z tymi kodami?
Tak więc – można ściągnąć aplikację na telefon odczytującą kody QR albo skorzystać z aparatu w telefonie. Kiedy aparat odczyta kod QR, wyskoczy Wam link do strony, który otwieracie i macie możliwość odsłuchania historyjki z amerykańskim lub brytyjskim akcentem. Jest to super rozwiązanie dla rodziców, bo wiemy, że wielu z Was ma opory przed samodzielnym wprowadzaniem angielskiego w domu, dlatego ten zestaw będzie dla Was ogromnym wsparciem.

Nie ma u nas powszechnej wiedzy, że najważniejszy dla rozwoju języka jest okres od urodzenia do 6 roku życia. Podamy Wam kilka ciekawostek, które pomogą Wam zrozumieć, dlaczego to tak istotne:

  • Od urodzenia do 6 roku życia dominuje u dziecka prawa półkula mózgu, której pamięć jest fotograficzna. Dziecko wtedy zapamiętuje informacje tak jak zdjęcia. Im więcej obrazków kojarzących się z językiem dziecko zobaczy w tym okresie, tym więcej tego języka przyswoi. Dlatego w tym wieku zalecane jest pokazywanie jak największej ilości obrazków ze słowami, tzw. flashcards. Małemu dziecku głośno czytamy to słowo. Dziecko w tym wieku nie musi umieć czytać tego słowa, ale z czasem naturalnie, instynktownie przyswoi sobie jego pisownię. Dominacja prawej półkuli mózgowej sprawia, że jest to najlepszy czas do przyswajania języka, gdyż zachodzi intuicyjnie. Żeby efektywnie nauczyć się języka trzeba przestać go tłumaczyć i zacząć go traktować naturalnie, jako nowy sposób komunikowania się.
  • Drugim równie istotnym aspektem jest bardzo elastyczny aparat słuchowy dzieci w tym wieku. Ucho dziecka do 6 roku życia jest po prostu miękkie i może wychwycić częstotliwość każdego języka, dlatego dzieci nie mają problemu z powtarzaniem słów i zdań. Z czasem ucho zaczyna zaś twardnieć i jest mu trudniej wychwycić dźwięki obcego języka. Właśnie dlatego w tym wieku powinno się rozwijać mowę w obcym języku.
  • Wiem, że to brzmi dosyć rewolucyjnie, ponieważ wiele osób uważa, że dziecko zaczyna się uczyć w momencie pójścia do szkoły, ale prawda jest taka, że najlepszy okres na przyswajanie języków obcych zaczyna się dużo wcześniej. Nie oznacza to, że jeśli dziecko będzie językowo rozwijane, to do 6 roku życia opanuje cały język. Chodzi o to, by w tym okresie zbudować podstawy, dzięki którym w przyszłości będzie rozwijało się znacznie szybciej. Uczymy się też tego co lubimy i co nas interesuje, dlatego warto zadbać o to, by materiały do nauki angielskiego były dla dziecka przyjemne i wciągające. Biblioteczka My First Phonics Reading Library będzie zatem idealnym rozwiązaniem.
  • Wystarczy 20-30 minut dziennie, by dziecko osłuchało się z językiem angielskim. Wcale nie trzeba czytać samemu tych książek. Angielski może być w tle, np. kiedy jemy obiad albo podczas zabawy.

Dodatkową zaletą tego zestawu są wciągające opowiadania. Mamy tutaj różnorodną tematykę, za równo przygodową jak i obyczajową. Na pewno dostarczą dzieciom mnóstwo rozrywki, bo są zabawne i występują w nich sympatyczni bohaterowie. Ilustracje są również bardzo urocze i dostosowane do współczesnego małego czytelnika.  Książki są też dostosowane do rąk dziecka, bo są w miękkiej oprawie, ale ich solidne wykonanie pozwala na to, by cieszyć się nimi przez wiele lat!

Ciężko jest określić przedział wiekowy dla tego zestawu, ponieważ może być słuchany już od urodzenia. Natomiast jeśli dziecko zaczyna swoją przygodę z angielskim w wieku np. 6 lat, też może korzystać z tego zestawu jako początkowego.

Codziennie dostajemy kilka maili z zapytaniami o ten zestaw i stąd przygotowałyśmy tego posta. Jeżeli uważasz, że biblioteczka jest odpowiednia dla Twojego dziecka, więcej zdjęć znajdziesz w linku do sklepu:

https://www.mylibrary.com.pl/?product=my-first-phonics-reading-library-zestaw-ksiazek-z-kodami-do-odsluchania

Napisz komentarz